• 1400/06/20 - 08:10
  • 650
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بهره برداری از بیمارستان دائمی تنفسی شهدای ارتش در محوطه مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی(ره)-امیرالمومنین(ع)

هشتمین بیمارستان دائمی تنفسی کشور به همت نیروی زمینی ارتش با هزینه ۱۵۰ میلیارد ریال در محوطه بیمارستان شهید بهشتی قم به بهره برداری رسید.

 با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، بیمارستان تنفسی شهدای ارتش در محوطه مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی (ره)- امیرالمومنین (ع) افتتاح گردید.فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم بهره برداری از این بیمارستان تنفسی با اشاره به اینکه این بیمارستان با ۷۰ تخت آی سی یو و در مدت یک هفته ساخته و آماده ارائه انواع خدمات درمانی به بیماران تنفسی است گفت: این بیمارستان در کسری از زمان به بهره برداری رسیده و به انواع تجهیزات بیمارستانی شامل: اکسیژن ساز، مخزن اکسیژن، دستگاه مانیتورینگ، و حتی اکسیژن سیار مجهز است.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری با اشاره به اینکه نیروی زمینی ارتش به فناوری ویژه‌ای در ساخت بیمارستان‌ها دست یافته گفت: این هشتمین بیمارستان تنفسی است که توسط نیروی زمینی ارتش برای تمام بحران‌ها ساخته و راه اندازی شده است و پس از بحران کرونا نیز می‌توان از آن استفاده کرد.
همچنین مدیر طرح‌های محرومیت زدایی ارتش بابیان اینکه نیروی زمینی ارتش به عنوان فرمانده میدانی مبارزه با بیماری کرونا است گفت: این بیمارستان پس از درخواست مسئولان استان قم در ۸ روز ساخته و آماده بهره برداری شد.
سرهنگ رحمانی با اشاره به اینکه برای ساخت این بیمارستان ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است گفت: این بیمارستان در مقایسه با سایر بیمارستان‌های ساخته شده ۲۰۰ متر بیشتر وسعت دارد و علاوه بر اکسیژن پرتابل تانکر اکسیژن نیز قرار داده شده است.
وی افزود: برای ساخت این بیمارستان در مدت یک هفته، ۲۰ هزار نفر ساعت نیروی انسانی و ۱۰ هزار نفر دستگاه‌های مهندسی مشغول به کار بودند.
  • گروه خبری : اخبار مركز
  • کد خبر : 47106

تصاویر

فیلم ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید