منوی اصلی
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 96914
بازديدکنندگان امروز: 233
کل بازديدکنندگان: 3641549
بازديدکنندگان آنلاين: 5
زمان بارگذاري صفحه: 0.6084 ثانيه
اخبار > استفاده از آب میوه‌ها و سبزی‌های تازه و خنک، استرس را کاهش می دهد


  چاپ        ارسال به دوست

استفاده از آب میوه‌ها و سبزی‌های تازه و خنک، استرس را کاهش می دهد

http://bmc.muq.ac.ir/uploads/114_153_2_sabzi.jpg نوشیدنی‌ها، بخش مهمی از نیاز روزانه بدن را به مایعات برای سوخت و ساز مواد تامین می‌کنند و استفاده از آب میوه‌ها و سبزی‌های تازه و خنک، استرس را کاهش می دهد.کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، با بیان این مطلب اظهار داشت: آشامیدنی باید متناسب با آب و هوا انتخاب شود زیرا مصرف این مواد در تغییر درجه حرارت پوست نیز اثر دارد به این ترتیب که نوشیدنی‌های گرم سبب افزایش جریان خون زیر پوستی شده و در نتیجه شخص احساس گرما می‌کند. عکس این عمل با آشامیدن نوشیدنی‌های خنک اتفاق می‌افتد. استفاده از آب میوه‌ها و سبزی‌های تازه و خنک، موجب نشاط روح و تقویت جسم و کاهش استرس و اضطراب می‌شود. وجود مایعات برای اعمال حیاتی بدن ضروری است. مقدار کل آب بدن مردان با وزن متوسط (۷۰کیلو گرم (تقریباً ۴۰ لیتر است و حدود ۵۷ % کل وزن بدن آن‌ها را تشکیل می‌دهد.
در یک نوزاد مقدار کل آب تا ۷۵ % وزن بدن نیز می‌رسد اما این مقدار تا سنین پیری کاهش می‌یابد. همچنین در چاقی نسبت درصد آب بدن به ۴۵ % کاهش می‌یابد. حدود دو سوم آبی که روزانه از راه دهان وارد بدن می‌شود به شکل آب خالص یا نوع دیگری از نوشیدنی‌ها است و بقیه از راه غذا به بدن می‌رسد.
انتخاب نوشیدنی مناسب و آگاهی از خواص تغذیه‌ای آ‌ن‌ها علاوه بر اینکه سبب تامین آب لازم برای سوخت و ساز بدن می‌شود، در تامین مواد مغذی ضروری برای پیشگیری از بسیاری بیماری‌های ناشی از شیوه‌های غلط زندگی مانند عدم تحرک، استعمال دخانیات و یا استرس و همچنین ایجاد احساس آرامش و نشاط نقش دارد.
بهترین نوشیدنی برای تمام فصول آب سالم است. آب دارای خواص بی‌شماری در بدن است که به تعادل مواد در بدن کمک می‌کند.آب تعدیل کننده حرارت بدن است،با انجام تعریق به ویژه در هوای گرم و خروج آب و املاح از بدن، این حرارت کنترل می‌شود و انتقال برخی از ویتامین‌ها در بدن از طریق حل شدن در آب صورت می‌گیرد.


١٥:٣٣ - 1392/04/26    /    شماره : ١٢٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٩٢ 

 

 

همایشها و سمینارها
پیوندها

http://bmc.muq.ac.ir/uploads/114_407_54_114_372_46_amoozesh.png

 

 

 

http://bmc.muq.ac.ir/uploads/nezam_parastari_92199.png