منوی اصلی
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 96908
بازديدکنندگان امروز: 225
کل بازديدکنندگان: 3641541
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگذاري صفحه: 0.6864 ثانيه
اخبار > سلامت روان و سلامت خانواده جايگاه مهمي در رشد شخصيت افراد دارد


  چاپ        ارسال به دوست

سلامت روان و سلامت خانواده جايگاه مهمي در رشد شخصيت افراد دارد

كارشناس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ،‌ با بيان اين مطلب گفت: اغلب افراد دچار مشكلات مختلف شخصيتي و رواني،كه فاقد بهداشت و سلامت رواني هستند از خانواده هاي ناسالم برخاسته اند. از اين رو سلامت خانواده در تامين بهداشت روان افراد خانواده جايگاهي مهمي دارد و ضروري است راهكارهاي مناسب در تامين بهداشت روان خانواده شناسايي شود.
‌ آشنايي با اصول سلامت روان در خانواده و به كارگيري آن در زندگي نه تنها رشد ابعاد شخصيتي فرد را ممكن مي سازد بلكه راهي مناسب و اصولي براي تامين نيازهاي بنيادي فرد است.

http://bmc.muq.ac.ir/uploads/114_153_52_Untitled-1.jpg

خانواده به عنوان اولين نهاد اجتماعي، مهم ترين و بيشترين تاثير را در رفتار افراد دارد به همين علت مراقبت و آموزش ها در اين محيط داراي اهميت فراوان است.

خانواده هاي سرد و فاقد روابط گرم و محبت آميز، خانواده هاي داراي روابط خصومت آميز، شيوه هاي ارتباطي شديداً وابسته معمولا ناسالم گزارش شده اند. برقراري شيوه ارتباطي منطقي، محترمانه و در عين حال گرم و صميمانه مدنظر متخصصان بهداشت رواني خانواده است.
فرصت گوش دادن به يكديگر بدون قضاوت و پيش داوري، مشاركت گروهي در انجام فعاليت ها از جمله ورزش، مطالعه، آداب ديني، آموزش همراه با عمل براي يادگيري بهتر و موثرتر ديگر اعضاء و پرهيز از توهين و سرزنش و پرخاشگري والدين نسبت به هم از جمله راهكارها براي دستيابي به شيوه هاي ارتباطي مناسب است.
در يك خانواده سالم تبادل افكار وجود دارد و به عبارت ديگر خانواده سالم خانواده اي است كه از سلامت روان و آرامش رواني و معنوي هر يك از اعضاي خانواده حمايت مي كند.
براي رسيدن به خانواده سالم والدين بايد به بچه ها توجه كنند و وقت كافي براي آن ها و نيازهاي عادي آن ها در نظر بگيرند، با آن ها صادق باشند و از توهين و سرزنش و تنبيه بدني آن ها بپرهيزند.


١٥:٢٥ - 1392/04/26    /    شماره : ١٢٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٥٩ 

 

 

همایشها و سمینارها
پیوندها

http://bmc.muq.ac.ir/uploads/114_407_54_114_372_46_amoozesh.png

 

 

 

http://bmc.muq.ac.ir/uploads/nezam_parastari_92199.png